ba.karavany@gmail.com
Flying_Dog_Caravan

PRVÝ RODINNÝ VÝLET KARAVANOM

Roky snívania, ktoré postupne naberalo konkrétnejšie kontúry. Pri úvahách a výbere zapožičania karavanu zohral hlavnú rolu pán Google. Hlavné kritérium bola fyzická dostupnosť požičovne, možnosť zapožičania karavanu len na pár dní, referencie zákazníkov a celkový dojem webu. Tak pre toto všetko sa do finále nášho výberu dostal mimosezónny jesenný víkend a požičovňa karavanov Flying Dog.

Plno načítaných blogov a článkov o karavaningu, horúčnaté chystanie itineráru, jedálnička, „nutnej“ batožiny. A napriek tomu, keď som stála oproti „Delte“ – nášmu novému domčeku na kolieskach – cítila som sa ako totálny nováčik, ktorý nič nevie a hlavne-hlavne má vééééľký rešpekt: pred tým veľkým autom, pred všetkými tými gombíkmi, pred zodpovednosťou, pred očakávaným dobrodružstvom.

Majiteľ nám všetko podrobne vysvetlil – čo sa ako zatvára-otvára ( dôležitá vec: „Nič sa nerobí nasilu.“- len objaviť ten patent nám niekedy dalo zabrať…), zapína-vypína, kedy sa môže pustiť plyn, kedy sa naopak musí vypnúť, ako sa prehodí plynová bomba, ako sa vypúšťa špinavá voda, ako sa vyprázdňuje septik, ako sa napája elektrina, kde je nádrž, ako sa púšťa kúrenie, chladnička, teplá voda, ako si skontrolujeme stav batérie, ako sa vozidlo pohybuje po ceste, ako sa správa chvost karavanu v zákrute ( veľmi mi pomohla predstava. „ Ako keby ste niesli na pleci dlhú drevenú latu, vy sa otáčate síce doľava, ale lata sa točí doprava!“). Poviete si, že hodinová inštruktáž je dostatočne dlhá, pre mňa ani zďaleka nebola. Mala som pocit, že mám hlavu ako melón z prebytku potrebných informácií, ktoré mi vyliezali zo všetkých otvorov von. Ešteže sme na to boli dvaja s manželom… a ešteže sme mali počas jazdy non-stop „priateľa na telefóne“, rozumej tým majiteľa, ktorý nám opakovane pomáhal riešiť neznáme situácie. Z môjho pohľadu, tento pocit istoty bol k nezaplateniu. Jedine v nočných hodinách sme nechceli rušiť a aj preto sme mali prvú noc „chladnokrvnú“, nakoľko vo svojej snahe „všetko poctivo vypnúť“ som vypla aj kúrenie a do rána sme mali vo vnútri karavanu krásnych 10 °C. Ale aspoň máme na čo spomínať!

Zápory:

  • Malé hrnce pre 5 člennú posádku – brali sme si preto aj svoje
  • Nevedeli sme kam umiestniť sáčik s odpadkami
  • Návody na použite len v nemeckom jazyku

Klady:

  • Všetko vyššie spomínané
  • Karavan vo výbornom technickom stave, plne funkčný a dostatočne vybavený
  • Inštruktážne videá na tablete
  • Ako karavanovým nováčikom nám vyhovovalo, že si „to“ môžeme vyskúšať na 2 dni a neobjednávať hneď týždenný a dlhší pobyt, na ktorý sa ale po tejto skúsenosti istotne chystáme!!!

Spokojná rodina P.

You may also like