ba.karavany@gmail.com
Flying_Dog_Caravans

AKO SME SA ROZHODLI VYSKÚŠAŤ SI ŽIVOT V KARAVANE

Naše 25. výročie spoločného života nám pripomenulo, že čas plynie rýchlo a ani sa nenazdáme a budeme oslavovať odchod na zaslúžený oddych v dôchodku. Vymysleli sme si teda darček, ktorý nás oboch potešil a zároveň nám poskytol možnosť vyskúšať alternatívu cestovania do budúcnosti, ktorá nás v kútiku srdca už dlho nadchýnala: dovolenku na karavane.
Možností prenajať si karavan je už dnes aj na Slovensku dosť. Naša voľba padla na prenajímateľa Flying Dog z Bratislavy. S výberom však netreba váhať dlho, lebo sa môže stať, že sa Vám už v tejto sezóne caravan neujde! My sme všetko stihli včas a tak sme si koncom júla vyzdvihli pripravený vyčistený karavan. Absolvovali sme inštruktáž o používaní vybavenia karavanu a skúšobnú jazdu na oboznámenie sa s jazdnými schopnosťami nás i požičaného automobilu. Je to všetko zvyk, po niekoľkých kilometroch, odbočeniach a zaparkovaní je šoférska sebadôvera zasa späť.
Na cestách sme ocenili vymoženosti, ktoré karavan poskytoval: možnosť napojenia aparátov na batériu auta, plyn i elektriku, chladničku, vlastnú sprchu i WC. Vzhľadom na horúce leto sme sa vytešovali klimatizácii i roletám na oknách v kombinácii so sieťkami proti hmyzu. Dobre nám poslúžil aj odkladací priestor vzadu karavánu s bočnými samostatnými dvierkami, kde sa okrem stola a stoličiek zmestili aj naše dva bicykle. Všetky detaily premyslené, všetky priestory využité, všetko prakticky a jednoducho použiteľné.

Pocit slobody a voľnosti voľby destinácie nám na cestách trochu narušili kempingy, ktoré odmietali rezervovať miesto, ak sa u nich nezdržíte viac dní a tak neostávalo nič iné, len toto pravidlo rešpektovať a prísť do kempingu načas, t.j. do druhej/ tretej hodiny popoludní. Inak sa s veľkou pravdepodobnosťou môže stať, že neskôr miesto už nie je. A tak sme na spoznávanie krajiny viac ako karavan využili naše bicykle a v kopcovitejších polohách skúter. Odporúčame! Dovezie vás všade, ľahko ho odparkujete a jazdí neočakávane úsporne.
Vyskúšali sme si teda, ako sa žije v dome na kolesách. Páčilo sa nám, doviezol nás rýchlo a bezpečne všade, kde sme si naplánovali, ochránil nás pred hromami, bleskami i horúcim slniečkom, poskytol nám dočasne posteľ i strechu nad hlavou. Po návrate sme ale znova ocenili komfort vlastnej spálne, kuchyne i kúpelne. Zatiaľ teda zostaneme verní domu z tehál, aj keď stojí na jednom mieste ☺.

Ďakujeme „Flying Dog“ opäť za dobrú službu!
Katka a Roelof

You may also like